.

       

priac praha

Vážené dámy a pánové,

Mezinárodní rozhodčí soud při Českomoravské komoditní burze (PRIAC) působí jako stálý český a mezinárodní rozhodčí soud od poloviny devadesátých let minulého století. Od roku 2018 rozšiřuje své aktivity a snaží se zlepšovat kvalitu rozhodčího řízení zejména v Česku, ale i v zahraničí.

Za tím účelem pořádá PRIAC regionální setkání, která mají sloužit k seznámení se s rozhodčím řízením, a zvláště rozhodčím řízením u tohoto soudu. Nejbližší regionální setkání v Českých Budějovicích se uskuteční v úterý 14. července 2020 v odpoledních hodinách. Pro další detaily samozřejmě můžete navštívit naše webové stránky (www.priac.eu), anebo se nám ozvat na adresu tajemnice soudu (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Podle Vašeho zájmu bychom pak upřesnili místo a čas tohoto setkání.

Pokud by Vás zajímala činnost rozhodce, i k tomu naleznete informace na webových stránkách soudu. Jako jediný stálý rozhodčí soud v ČR připravujeme a provádíme pravidelná školení zájemců o činnost rozhodce. Rozhodcem Mezinárodního rozhodčího soudu při Českomoravské komoditní burze se může stát jen osoba, která absolvuje příslušná školení, anebo má s rozhodčím řízením dostatečné zkušenosti. Všechny tyto standardy PRIAC jsou aplikovány za účelem maximální kvality a efektivnosti rozhodčího řízení. Těším se na setkání a přeji mnoho úspěchů,

Vít Horáček v.r.
Předseda soudu

 

V Praze dne 19. května 2020